Як правильно доглядати за проблемною шкірою обличчя


Абсолютно всім, попри вік і стать, доводилося стикатися з відхиленнями від нормального стану шкіри. В одному випадку це пігментація після тривалого перебування під сонячним промінням, у другому — лущення в холодну пору року, в третьому — акне та прищі. У яких випадках шкіра дійсно є проблемною, які фактори впливають на появу порушень та як доглядати за проблемною шкірою, щоб не було прищів — про це в нашій статті.

Як визначити: проблемна шкіра чи ні 


Перш ніж ви дізнаєтеся, як доглядати за жирною шкірою, схильною до прищів, у домашніх умовах, навчимо вас, як визначати основні ознаки, властиві проблемній шкірі. Це ще не остаточний вердикт, але привід для того, щоб звернутися до косметолога:

  • чорні цятки та нерівності рельєфу шкіри, що може свідчити про порушення процесу регенерації клітин рогового шару;

  • блискуча шкіра в районі чола та носа, що є наслідком надмірної секреції себуму;

  • запалення, що регулярно з'являються на одних і тих же ділянках (можуть бути наслідком порушення секреції гормонів або проблем з травною системою).

Якщо акне з'являється не частіше одного разу на місяць, немає приводу для хвилювання. Якщо стикаєтеся з ним частіше, то настав час проконсультуватися з дерматологом, щоб діагностувати причину, скласти план лікування. Безумовно, відвідування фахівця не скасовує щоденного догляду за шкірою в домашніх умовах.

Причини появи акне

Перш ніж докладно розповісти, як доглядати за шкірою з акне, визначимо причини, що викликають появу проблем. Всі причини акне можна розділити на зовнішні та внутрішні. Певною мірою поява акне пов'язана з генетичними факторами. У когось шкіра залишається чистою навіть без елементарної гігієни, інші так і не змогли розв’язати проблему, хоча, здавалося б, зробили все, що можна. Як каталізатор запального процесу може виступити будь-що: гормональний збій, похибки харчування тощо. Почнемо із зовнішніх причин:

  • Косметика. Інгредієнти косметичних засобів можуть бути комедогенними, але з'ясувати це часто можна лише дослідним шляхом. Якщо ви помітили, що шкіра негативно реагує на косметику, краще відмовтеся від її застосування. Перед покупкою уважно вивчайте склад.

  • Кислоти, вітамін С, ретиноїди. Іноді до них шкіра має звикнути. Протягом адаптаційного періоду можливі запалення, і це може тривати близько місяця.

  • Порушення правил гігієни. Наявність тварин вдома, яким можна лежати на ліжку, може бути однією з причин розвитку запалень. Навіть за відсутності прямого контакту з брудними лапами тварин це може стати провокуючим чинником. Щоб знизити ймовірність появи запалень, потрібно міняти наволочку щотижня, а тканинні рушники краще поміняти на паперові.

  • Шкідливі звички. Мова не про куріння та спиртні напої. Якщо ви помітили, що запалення з'являються в тих самих місцях, то причиною можуть бути звички, які порушують гігієну. Наприклад, контакт телефону зі шкірою обличчя під час розмови, звичка підпирати голову рукою тощо.

  • Несприятливі чинники довкілля. Живучи в місті, ми постійно наражаємо шкіру на шкідливі впливи, особливо якщо живемо і любимо прогулюватись у промисловій зоні. Для захисту необхідно використовувати тональний крем.

  • Неправильний догляд за шкірою. Наприклад, наслідуючи чиїсь рекомендації, ви почали користуватися тоніком на основі спирту, що сильно знижує захисні функції шкіри. Як наслідок, вона стає більш схильною до згубного впливу патогенної мікрофлори, що призводить до запалень. Такий самий неприємний результат буде при використанні скрабів на запаленій шкірі.

  • Живлення. Часто шкіра реагує на зміни у раціоні харчування. Такими провокаторами можуть бути цукор, шоколад, кондитерські вироби. Пов'язано це з виробленням в організмі інсуліну, який, своєю чергою, ініціює секрецію особливого ферменту, що призводить до запальних процесів. Тригером для запалень може бути гастрит, вживання жирної їжі. Рекомендуємо пройти обстеження у гастроентеролога, якщо на шкірі з'явилися висипання, яких раніше не спостерігалося.

  • Гормони. Гормональний дисбаланс внаслідок полікістозу яєчників може спричинити важкий ступінь акне. Якщо запалення постає перед «критичними днями», то особливого приводу для занепокоєння немає. Якщо воно довго не минає, тоді це є приводом для відвідування гінеколога.

  • Стрес. Під його впливом відбувається активація ферментів металопротеїнази, які руйнують колаген і еластин, та ферментів гіалуронідази, які розщеплюють гіалуронову кислоту. Наслідок — втрата пружності, погіршення кровопостачання та живлення шкіри, а отже, і її захисних функцій.

Як правильно доглядати за проблемною шкірою: основні етапи


Догляд за проблемною шкірою включає такі обов'язкові етапи:

  1. Демакіяж.

  2. Очищення.

  3. Скрабування.

  4. Тонізування.

  5. Сироватка.

  6. Живлення (крем).

  7. Захист (SPF).

Демакіяж

Важливий вечірній етап, який дозволить шкірі відпочити, підготує її до подальших етапів догляду. Щоб видалити макіяж, буде достатньо міцелярної рідини.

Очищення

Очищають шкіру вранці та ввечері. Ранковий етап необхідний для того, щоб очистити шкіру від залишків вечірнього догляду та освіжити її після ночі. Практикують умивання теплою водою та м'яким гелем. Додаткових продуктів у більшості випадків не потрібно.

Увечері використовуватимемо спеціальні засоби. Це має бути косметика, яка не буде агресивною щодо шкіри, що дозволить зберегти її захисний бар'єр. Для чутливої ​​шкіри добре використовувати емульсію, гелі, які мають дезінфікувальні властивості, регулюють роботу сальних залоз.

Рекомендуємо для застосування натуральне мінеральне мило, яке не тільки забезпечує ефективне очищення, а й оновлює, надає заспокійливу дію на подразнену шкіру. При регулярному використанні шкірний покрив стає м'яким, пружним. Мило дарує відчуття свіжості та оновлення, має ніжний аромат, який надає ароматерапевтичний ефект.

Добре очищає та забезпечує початковий догляд натуральне мило з олією обліпихи. Містить натуральні компоненти у високій концентрації: екстракт алое, олію чайного дерева, мінерали Мертвого моря. Мило легко проникає в пори, дбайливо та ретельно очищає їх, не викликаючи подразнення, підтримуючи нормальний кислотно-лужний баланс шкіри.

Скрабування

У разі проблемної шкіри скраби та абразивні пілінги потрібно використовувати обережно, оскільки такий вид очищення травмує подразнений шкірний покрив, бактерії можуть поширюватися на інші ділянки обличчя. Делікатний догляд забезпечує глина, активоване вугілля. Натуральні та синтетичні компоненти забезпечують відлущування, видаляють відмерлі частинки шкіри, шліфують її, роблять гладкою. Натуральні олії, що входять до складу скрабів, допомагають шкірі відпочити, освіжають її. Скраби ефективно абсорбують себум, матують шкіру, що можливо завдяки наявності в їхньому складі цинку, саліцилової кислоти, перліту.

Тонізування


Мета тонізування — підготовка шкіри до наступних етапів догляду, відновлення нормального pH-балансу шкіри. Тонік для проблемної шкіри повинен містити компоненти, які регулюють роботу сальних залоз, звужують пори, зменшують запальний процес, мають антисептичні властивості.

Сироватка

Сироватки є одним з найефективніших способів боротьби з недосконалістю шкіри. Вони є додатковим продуктом для догляду, який використовується перед нанесенням денного або нічного крему. Є висококонцентрованими засобами, що містять кілька активних компонентів. Кожна сироватка призначена для вирішення певних завдань. Продукти для проблемної шкіри розв’язують проблеми з чорними цятками, слідами від акне, блиском шкіри. Вони освітлюють, мають протизапальну дію, скорочують час загоєння.

Застосовуйте зволожувальну сироватку для обличчя Careline Splash Moisturizing Serum, яка захистить шкіру від зовнішніх негативних факторів, агресивної дії косметики. Основою формули є збереження вологи. До складу засобу входять натуральні компоненти: морська сіль, олія оливи, екстракти алое, гамамелісу, які мають комплексний вплив на глибокі шари шкіри.

Живлення (крем)

Формули кремів для проблемної шкіри повинні сприяти зниженню вироблення себуму, зменшувати запалення, зволожувати шкіру. За наявності запальних процесів на окремих ділянках, коли шкіра схильна до сухості, можна використовувати засоби для точкового застосування. Креми для проблемної шкіри повинні мати легку текстуру, не мати комедогенного ефекту (не повинні закупорювати пори).

Захист (SPF)

Крем з SPF для проблемної шкіри повинен не тільки захищати її від УФ-променів, а й активно доглядати, створюючи умови для її оновлення. Рекомендуємо крем з медом та олією обліпихи, який підходить для всіх типів шкіри, містить мінерали Мертвого моря, що створює умови для активної регенерації та захисту шкіри. Засіб містить натуральні екстракти оливи, шипшини, виноградних кісточок, зародок пшениці, є відмінною основою для макіяжу.

Як доглядати за проблемною шкірою обличчя влітку: основні правила


У літній період догляд має бути більш ретельним. Усі перелічені нами етапи є актуальними. Очищати потрібно не лише безводним способом, а й застосовувати гель, крем, мус, пінку. Більш глибоке очищення слід проводити за допомогою масок на основі глини. У літній період очищувальні засоби повинні містити ще й доглядові компоненти.

Як доглядати за проблемною шкірою взимку: основні правила

Насамперед урізноманітніть свій раціон харчування, додавши до нього джерела вітамінів і мінералів: ківі, буряки, мандарини, груші, цибулю, зелень і сухофрукти. Крем для обличчя наносьте за 30 – 40 хвилин до виходу на вулицю, щоб він повністю увібрався та забезпечив надійний захист. Захистити шкіру від холоду можна за допомогою живильного ББ-крему та пудри. Один із ключових б'юті-засобів для проблемної шкіри в зимовий період — хороший зволожувальний крем на безолійній основі.


Ще ніхто не написав коментарів.

Написати коментар

Вам также может быть интересно

Як правильно вибрати крем для обличчя: поради експерта
Як вибрати крем для обличчя 14 Dec 2021
Стан шкіри, її схильність до пігментації, висипів, швидкого старіння - все це спадкові фактори. Одна..
0   30579
Детальніше